Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

 

1. Jeśli mam 18 lat, to czy mogę sam podpisać kartę zgłoszeniową (bez opiekuna prawnego)?

Tak, możesz a nawet powinieneś. Podpisanie karty zgłoszenia przez opiekuna prawnego jest wymagane w przypadku osób niepełnoletnich. Jeśli masz już 18 lat (lub więcej, bo próg  wieku (nie więcej niż 18 lat) dotyczy czasu powstania filmu) podpisujesz wszystkie dokumenty sam. 

2. Co to znaczy funkcja (w filmie)?

Chodzi o funkcję przy powstaniu filmu. Czasem jest to jedna osoba, czasem kilka, które dzielą się funkcjami - reżyser, operator obrazu, dźwięk itd. 

3. W jakim formacie najlepiej przesłać film i na jakim nośniku?

Filmy przysyłamy w najlepszej posiadanej jakości. Nie ma sensu tworzyć DVD jeśli pogorszy to jakość obrazu. Jeśli nie będziemy w stanie odtworzyć pliku (co jest mało prawdopodobne jeśli plik nie będzie uszkodzony), skontaktujemy się z autorem i poprosimy go o konwersję do uzgodnionego formatu. 

4. Po co przesyłać kartę na adres e-mailowy?

Jak działa nasza poczta każdy wie. Jeśli otrzymamy kartę e-mailem a nie otrzymamy jej oryginału z filmem, będziemy mogli się w porę skontaktować z autorem i poprosić o dosłanie "zaginionego" materiału. 

5. Czy można przysyłać filmy z zagranicy lub w innym języku?

Tak, ale konieczne jest wykonanie polskich napisów, jeśli jest on w innym języku. 

6. Co zrobić, jeśli film mam wątpliwości czy film spełnia warunki konkursu?

Najlepiej przysłać film wraz z kartą zgłoszeniową. Po to prowadzimy selekcję filmów, aby wybrać te, które spełniają postawione kryteria. Nie zawsze da się ocenić bez zobaczenia filmu, czy fabularyzacja części materiału jest uzasadniona i nie dyskwalifikuje filmu. 

Sponsorzy i Partnerzy

  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy

Kalendarium

 

Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapraszamy do naszego Newslettera
PFFM na Facebook