Obrazek Czas trwania:04:10Kategoriawideoklip i animacjaOpisMłody artysta w trakcie procesu tworzenia zaczyna szukać. W trakcie poszukiwań odnajduje to co jest dla niego najważniejsze.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:02:22Kategoriawideoklip i animacjaOpisTaniec śmierci, danse macabre to znany motyw w sztuce wyrażający kruchość i marność ludzkiej egzystencji. W naszym filmie postanowiliśmy złamać ten schemat. Życie ,mimo że krótkie, może być piękne, barwne i przepełnione radością.
Pozostali autorzy filmu : Kinga Biedrzycka (scenariusz) Natalia Rek, Maciej Chwil, Kamil Różański (zdjęcia) Opieka artystyczna : Elżbieta Cyran Film powstał w ramach zajęć
Młodzieżowej Akademii Filmu i Aktorstwa (MAFiA) -Dom Kultury "Kolorowa" w Warszawie. Wszyscy autorzy w czasie realizacji na planie zdjęciowym mieli lat 17.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:56:44:00Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisLeon i Neon to bracia-klony, którzy mieszkają w przeciętnym domu na warszawskim przedmieściu. Pewnego dnia ich znajomy naukowiec daje im do uczłowieczenia człekokształtną małpę, Teodora. Od tej pory trójka tytułowych bohaterów przeżyje najróżniejsze i najbardziej szalone przygody.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:16:57Kategoriadokument i reportażOpisTeoria barwy w naszym przekładzie, a więc "dział wiedzy zajmujący się (...) wrażeniami barwnymi" wyłożona prostymi słowami, otwartą postawą oraz szczerością uśmiechu. Teoria barwy spowijająca każdego z nas, oraz każdą z rzeczywistości.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:25:44:00Kategoriadokument i reportażOpisFilm opowiada historię Zakładu Produkcji Odzieżowej "Konwart" (przedtem ZPO "Polanex") w Koninie, który działał w latach 1975-2007 i w latach swojej świetności
zatrudniał ponad 1000 osób. Mimo wielu prób ratowania zakładu "Konwart" ogłosił upadłość. Obecnie budynek po byłym "Konwarcie" jest ruiną i oczekuje na rozbiórkę. W
filmie występują byli pracownicy zakładu, którzy z sentymentem wspominają lata swojej pracy i z żalem wypowiadają się o okolicznościach, które doprowadziły do likwidacji ich miejsca wieloletniego zatrudnienia. Przyczyny upadku "Konwartu" uzupełnione są opiniami osób, które bardziej obiektywnie oceniają sytuację zakładu po transformacji ustrojowej w Polsce. W filmie wykorzystano unikatowe materiały archiwalne zrealizowane na taśmie filmowej 16mm i na kasetach VHS. "To był piękny zakład" jest zbiorowym debiutem młodych dokumentalistów z Amatorskiego Klubu Filmowego "Muza" w Koninie, a jego realizacja trwała prawie dwa lata.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:02:42Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisOkres dojrzewania jako metafora centrum handlowego, którego etapy musi pokonać dziewczyna, aby "odnaleźć siebie".
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:04:51Kategoriadokument i reportażOpisFilm uświadamia, że szkoła nie jest głównym warunkiem by coś osiągnąć w życiu!
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:05:41Kategoriadokument i reportażOpisFilm jest wywiadem z cenioną autorką aforyzmów, haiku i innych gatunków lirycznych - Ulą Zyburą. Z rozmowy można się dowiedzieć o życiu poetki, jej trudnych i szczęśliwych chwilach, jak zaczęła się jej droga z pisaniem i dlaczego słowa leczą.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:19:16Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisFilm opowiadający o walce nastolatka z nałogiem tytoniowym.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:03:03Kategoriawideoklip i animacjaOpisFilm opisuje wakacje Rodu kaloszy. Film przybliża ich radość związaną z rozpoczęciem wypoczynku i tęsknotę związaną z zakończeniem wyjazdu.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:02:30Kategoriawideoklip i animacjaOpisSeria psychodelicznych obrazów przedstawiających "jedzenie" owoców.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:01:45Kategoriawideoklip i animacjaOpisZawsze gdzieś się biegnie, dla sportu albo tak po prostu, po coś albo po nic, ale zawsze gdzieś. Nogi biegają. Głowa też.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:01:23:49Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisZbliża się 130. jubileusz renomowanego liceum. Rozpoczyna się seria tajemniczych zdarzeń. Podejrzenia padają na Janka, który stara się dowieść swojej niewinności. Wraz z grupą przyjaciół odkrywa, że sprawa jest bardziej skomplikowana.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:01:15Kategoriawideoklip i animacjaOpisDroga do osiągnięcia naszych celów nigdy nie będzie prosta i gładka. Musimy ją
przezwyciężać, żeby odnieść wielki sukces.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:03:04Kategoriawideoklip i animacjaOpisPozytywny, wakacyjny teledysk do równie pozytywnej piosenki.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:03:55Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisRozmowy z osobami starszymi na temat jak postrzegana jest młodzież w dzisiejszym pokoleniu.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:17:11Kategoriadokument i reportażOpisFilm jest reportażem uczestnictwa grupy "Młodych Filmowców" z gimnazjum nr 143 w Warszawie w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych - Dopalacze Kradną Życie. Film jest opowieścią tworzenia filmu "Skradziony" który uzyskał 8 miejsce w Polsce na 600 zgłoszonych prac.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:03:00Kategoriawideoklip i animacjaOpisFilm przedstawia historię nastolatka , który wpada w towarzystwo ciągnące go na sam dół.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:04:39Kategoriawideoklip i animacjaOpisZima animowana to zbiór czterech impresji o zimie w wykonaniu 20 dzieci, które spotkały się na warsztatach animacji w czasie ferii. Historie są autorskimi impresjami o zimiepojawiają się kojarzone z zimą postaci w nowych rolach - niedźwiedzia polarnego dosiada James Bond przegrywając walkę z zombiakami, Królowa Śniegu zakochuje się z wzajemnością w pingwinach, a Dziadek Mróz odnajduje przyjaźń i radość z wzajemnej pomocy z pingwinami. Krótkie historie, które są filmowym zapisem pierwszych skojarzeń dzieci, kiedy myślą "zima". Autorami i autorkami filmu są dzieci (20 osób- 4 zespoły pięcioosobowe) w wieku 7-15 lat.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:06:13Kategoriawideoklip i animacjaOpisAutorka opisuje życie, z perspektywy nastolatki, w trzech rozdziałach. W żartobliwy sposób opowiada o problemach przez, które przechodzą dorośli. Film przedstawiony w sposób przystępny dla młodzieży.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:02:41Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisFilm przedstawia losy wielodzietnej rodziny. W drodze do szczęścia przeszkadza im ojciec, który jest pijakiem i bije swoje dzieci. Najstarsza córka próbuje to przerwać, lecz jakich tajników użyje, przekonacie się sami.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:04:37Kategoriawideoklip i animacjaOpisJak już sam tytuł wskazuje, film składa się z kilku płynnie złączonych, długich ujęć. Adrian Celebański, uczeń Zespołu Szkół Komunikacji w Poznaniu, oprowadza widza po całej szkole, pokazując jej ciekawsze miejsca. Choć z pozoru nie ma tu efektów specjalnych, średnio co kilka sekund następuje cięcie, które tylko wprawne oko zauważy (za wzór podobnego montażu można uznań film "Birdman").
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:11:38Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisWiktor zmieniając środowisko rówieśnicze musi mocno trzymać się własnego zdania i przekonań, by nie poddać się demoralizującemu otoczeniu i nie zniszczyć prawdziwych przyjaźni. A czy Ty postąpiłbyś tak jak on? W końcu masz wybór…
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:00:18Kategoriawideoklip i animacjaOpisBardzo prosty w odbiorze i zrozumialy - bo kiedy dzielimy sie soba, barwy pojawiaja się same, nawet nie z puszek.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:05:36Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpis"Mimo wszystko" to film niemy, który opowiada historię samotnego mężczyzny, który będąc wśród ludzi przybiera maskę w formie przebrania mima i występuje na ulicy.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:00:36Kategoriawideoklip i animacjaOpisFilm przedstawia początek drogi uzależnień u młodych ludzi w globalnym chaosie współczesnego świata.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:04:57Kategoriawideoklip i animacjaOpisTeledysk do piosenki 'Mówię' zespołu Sarcast. Klipem chcieliśmy pokazać, że każdy z nas na jakimś etapie swojego życia musi zmierzyć się z samotnością. Może ona wynikać z niezrozumienia, buntu, utraty bliskiej osoby, złości, stresu, bezradności... Możliwości jest tyle ile osób na świecie. Każdy z nas ma swoje powody by czuć się samotnym, ale przede wszystkim każdy z nas ma swoją historię.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:07:48Kategoriadokument i reportażOpisFilm opowiada o znanym muzyku śp. Kazimierzu Grześkowiaku, kiedy to przyjechał do Cicibora Dużego. Jego uwagę przyciągnął afisz zachęcający do zabawy w wiejskiej
świetlicy. Na jego podstawie ułożył popularną piosenkę ,, Panny z Cicibora", dzięki której zdobył nagrodę na festiwalu. Niestety tamtejsi mieszkańcy byli oburzeni treścią,która uznała dziewczęta jako łatwe i puszczalskie krasawice. Co było później? Więcej dowiecie się Państwo oglądając film.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:08:48Kategoriadokument i reportażOpisReportaż o zespole muzyki improwizowanej - kolektywie terenNowy.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:02:59Kategoriadokument i reportażOpisKrótka forma dokumentalna z pobytu wakacyjnego nad jeziorem.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:01:56Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisOpowieść o Nowej Hucie z perspektywy żyjących w niej dzieci i młodzieży, które odkrywają ją dla siebie na nowo.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:04:02Kategoriawideoklip i animacjaOpisChłopak dokonuje wyboru, zastanawia się czy znajoma mu dziewczyna może dać mu szczęście. Stojąc na przeciw niej w jego głowie tworzą się wyobrażenia tego co straci gdy "odwróci głowę".
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:01:33Kategoriawideoklip i animacjaOpisTo w jaki sposób odbieramy otaczającą nas rzeczywistość często zależy od tego, jakie mamy do niej nastawienie. Czasem wystarczy impuls, żeby dostrzec to, co najpiękniejsze w zwykłej szarości świata. "Nietoperze są wśród nas" to prosta historia tajemniczego stwora, którego smutek ma szansę stać się odmienną, niekoniecznie negatywną emocją.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:05:09Kategoriawideoklip i animacjaOpisTeledysk dla młodego warszawskiego zespołu reggae.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:02:09Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisSpecjalnie na Narodowe Święto Niepodległości licealiści z Poznania, przygotowali film promujący wartości patriotyczne. Pokazali kilka postaw, które mogą być traktowane jako nowoczesny patriotyzm.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:07:32Kategoriadokument i reportażOpisNiemy portret zamkniętej zbiorowości.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:17:55Kategoriadokument i reportażOpisFilm dokumentalny przedstawiający historię stowarzyszenia ODRA-NIEMEN. Zrealizowany podczas wyjazdu historycznego na Wileńszczyznę w lipcu 2015 roku.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:04:21Kategoriawideoklip i animacjaOpisUtwór dotyczy przełamywania własnych słabości,wyzwolenia w sobie woli walki i odnalezienia celu w życiu.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:02:31Kategoriawideoklip i animacjaOpisNic nie przebudza w nas aż tylu emocji w tak krótkim czasie jak dobrze zrobiony film akcji. A co będzie jeśli dzięki innowacyjnym wynalazkom młodych inżynierów potrafimy zobaczyć świat z perspektywy bohatera takiego filmu? Przedstawiony filmik jest teaserem
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:04:38Kategoriadokument i reportażOpisFilm opisuje historię samolotu odnalezionego w dorzeczu Bzury.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:14:20Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisFilm ukazuje życie przez pryzmat osoby chorej na schizofrenie, jej odbiór rzeczywistości i rzeczywistość jej odbioru.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:09:14Kategoriawideoklip i animacjaOpis"Pasja" realizujmy, bawmy, cieszmy się naszymi upodobaniami bo tylko takie działanie da nam szczęście.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:02:51Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisWalka z przypisanymi wzorcami społecznymi i własnymi demonami. Na podstawie "Lalki" Bolesława Prusa.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:13:40Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisKrótki dramat obyczajowy o kierowcy autobusu ZTM, który próbuje uświadomić ludzi o materialiźmie i jego zgubnych skutkach. Wysiłki kierowcy są bezowocne dopóki nie następuje zmiana trasy.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:00:59Kategoriawideoklip i animacjaOpisPołączone losy dwóch różnych ludzi
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:01:21Kategoriawideoklip i animacjaOpisMoja animacja jest formą interpretacji wiersza Zbigniewa Herberta pt. "Pijacy".
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:08:06Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisDwie przyjaciółki muszą się rozstać przez przeprowadzkę jednej z nich. Te ostatnie chwile razem chcą spędzić jak najlepiej urządzając piknik. Niestety nie idzie on po ich myśli i dzieją się dziwne rzeczy.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:02:24Kategoriawideoklip i animacjaOpisŻycie nie musi być nudne wideoklip "Początek historii" ukazuje że można wyjść z domu i czerpać z tego co nas otacza.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:15:05Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisFilm opowiadający problemie z nałogowym graniem w gry komputerowe.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:13:55Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpis"Przemiana" to opowieść o dresiarzu zwanym Jamal (Bartek Mrozkowiak). Głównemu bohaterowi podoba się pewna dziewczyna. Postanawia udawać dżentelmena, aby się jej spodobać.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:06:33Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisFilm opowiada o młodym chłopaku, którego marzeniem jest zostać profesjonalnym wrestlerem. Nie mówi o tym nikomu z wyjątkiem swojego przyjaciela.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:07:54Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisFilm przedstawia losy grupki przyjaciół. Wspominają swoje lata dzieciństwa aż do momentu ukończenia gimnazjum. Dochodzą do wniosku,że nie warto zadręczać się przeszłością czy nawet przyszłością, tylko trzeba cieszyć się tym co jest teraz.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:01:00Kategoriadokument i reportażOpisProsta historia o niewygasającej więzi.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:24:16:00Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisNastoletni skinhead o pseudonimie Bigos większość czasu spędza z grupą przyjaciół o zbliżonym charakterze. Po serii niefortunnych zdarzeń, chłopak zaczyna wątpić w sens tego co robił dotychczas.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:02:20Kategoriawideoklip i animacjaOpisNiestety w dzisiejszych czasach istnieją pewne stereotypy, które stawiają rolników w niekorzystnym świetle. Poprzez krótki film przygotowany na konkurs chciałbym obalić te opinie. Rolnictwo daje najlepszą szkołę życia. Żaden inny zawód nie uczy tak wiele o narodzinach, dorastaniu i dojrzałości, na tak wiele różnych sposobów. Tego się nie da opisać i nie każdy to poczuje, ale tak jest z każdą pasją. To nie praca tylko przyjemność.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:08:25Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpis"Róża" opowiada o dziewczynie, posiadającej paraskewidekatriafobię, czyli strach przed piątkiem trzynastego. Ale pisząc scenariusz do tego filmu nie mieliśmy pojęcia, jak ważna jest historia w filmie dlatego ekspozycja leży. Wracając do tematu, Róża boi się tej daty do tego stopnia, że oznajmia koleżance o fakcie, że nie zamierza nawet wychodzić z domu. Jednak seria pechowych zdarzeń wypłosza ją z domu, aby ta na końcu wpadła pod samochód. Po przebudzeniu okazuje się, że jest pacjentką szpitala psychiatrycznego z powodu właśnie swojej paraskewidekatriafobii.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:01:08Kategoriadokument i reportażOpisFilm przedstawia historie rzemieślnictwa, rewolucji przemysłowej, szeroko pojętego konsumpcjonizmu na świecie.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:06:42Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisJest to etiuda filmowa wzorowana na grze S.T.A.L.K.E.R- Zew Prypeci.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:14:35Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisFilm opowiada historie uczennicy, która ma problem z samookaleczeniem. Jej rówieśnicy nie zauważają w porę co dzieje się z ich koleżanką.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:02:17Kategoriawideoklip i animacjaOpisPoetycka impresja o jednej z najstarszych, a do niedawna najpiękniejszych dzielnic Białegostoku. Sen snu o śnie, jak „Bojary”- są ale ich nie ma, z jednej strony zderzamy się z historią, a drugiej musimy ja sobie opowiadać. Współtwórcami filmu są Julia Truszkowska i Natalia Wiszniewska
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:07:06Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisMężczyzna gustujący w alkoholu i muzyce klasycznej poznaje uliczną skrzypaczkę.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:03:57Kategoriawideoklip i animacjaOpisTeledysk opracowany jest na podstawie piosenki ,, My Słowianie". Uczennice Publicznego Gimnazjum w Ciciborze, w sposób zabawny wcieliły się w role tamtejszych dziewcząt.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:07:02Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisReportaż z działalności Państwowej Straży Pożarnej w Pionkach.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:09:00Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisLegenda o smoku jest prawdziwa! - legendarny smok siejący postrach w Mieście Królów Polskich powrócił. Jego działanie nie ogranicza się już do konsumowania jednostkowych ofiar. Bestia zmieniła taktykę, by dokonywać znacznie obfitszych łowów. Pożera nas wszystkich. Jednocześnie. Od wewnątrz...
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:16:05Kategoriadokument i reportażOpisTwórcy rozmawiają na temat strachu i przyczyn zła w człowieku z tatuażystką, księdzem, policjantką.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:16:00Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisRok 1960. Dwóch braci, pełniących służbę u Rosjan, wyrusza w misję. Tym razem wytyczne są nieco inne.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:10:00Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisFilm opowiada o rozterkach emocjonalnych targających człowiekiem po stracie bliskiej osoby. Ukazuje próbę poradzenia sobie w obliczu tragedii.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:20:52Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpis"Szachistka" w warstwie czysto fabularnej i dosłownej jest ironiczną historią o tym, jak zwodnicza może być przesadna perfekcja, elegancja i elokwencja... To historia o tym, jak autodestrukcyjny może być brak umiejętności odnajdywania się w różnorodnych rolach społecznych i zamykanie się na innych ludzi przez istoty z natury stworzone do stadnego życia... "Szachistka" to film, który poprzez szachową nomenklaturę niesie między wierszami głębszą prawdę o regułach rządzących życiem. Szachy są więc w tej historii nie aż tak ważne, jak powierzchownie można by oceniać; są one głównie symbolem obrazującym poniekąd społeczeństwo.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:03:02Kategoriawideoklip i animacjaOpisTeledysk do piosenki pt. "Szpital" Dominika Kobylańskiego, który jest młodym, debiutującym artystą. Trochę nierealny i patetyczny. Ciężko go opsiać. Jednym słowem
niesamowity.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:19:51Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisFilm pokazuje, że dla niektórych osób coś co jest błachym problemem, dla innych może być trudną sprawą. Z tego powodu w pewnym liceum powstała tzw. ,,grupa pseudowsparcia''. Podczas jej spotkań dochodzi do starć między ich uczestnikami…
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:06:40Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisFilm jest zbiorem myśli większości młodych ludzi, którzy próbują oderwać się od codziennej monotonii. Nie zawsze jednak im się to udaje, co rodzi frustrację. Film obrazuje również poszukiwanie drogi życiowej po osiągnięciu progu pełnoletności.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:02:55Kategoriawideoklip i animacjaOpisLeśny duch znajduje w śniegu tajemniczy medalion. Przedmiot ten jest skarbnicą ludzkich wspomnień. Historii słońca, jeziora, dwojga młodych ludzi i milczących drzew.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:15:28Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisFilm opowiada historię rodziny, w której matka po utracie męża popada w apatię i alkoholizm. Córka czuje się coraz bardziej opuszczona i zaniedbana. Mimo wszystko,
nastolatka bardzo kocha swoją matkę.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:11:32Kategoriadokument i reportażOpisFilm opowiada o kulturze, z jaką obcowali misjonarze w swoich rodzinnych krajach. Dzielą się oni również swoimi przemyśleniami na temat Polski i jej mieszkańców.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:10:15Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisGłówna bohaterka zmaga się ze schizofrenią od dziecka, lecz nie zdaje sobie z tego sprawy. Dziewczyna zajmuje się aktorstwem i właśnie przygotowuje się do dużego spektaklu. Przytłoczona próbami, samotnością i prześladowaniem tajemniczego mężczyzny ucieka się do radykalnych działań.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:11:07Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisFilm opowiadający o walce nastolatka z nałogiem tytoniowym.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:16:26Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisKoncepcja filmu zrodziła się z protestu i zażenowania prostolinijnymi filmami profilaktycznymi oraz zamiłowania do fantastyki. Cztery baśniowe bohaterki stawiają czoła
problemom nastolatek XXI wieku, nie mogąc liczyć na wybawienie ze strony pięknych królewiczów. Północ zbliża się nieubłaganie, a wraz z nią klątwa, urzeczywistniająca
podświadome troski, które staramy się ukryć. Wszystko to w muzycznej oprawie własnej aranżacji, znanej nam wszystkim kołysanki.Film subtelnie porusza również wątek
egzystencjalno - teologiczny, wykorzystując między innymi celtycką symbolikę.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:11:17Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisUdręczony nastolatek zmęczony problemami ucieka z domu. Spotyka jednak tajemniczą, nietypową dziewczynę, która pokazuje mu alternatywny punkt widzenia na świat.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:05:01Kategoriadokument i reportażOpisFilm jest promocją szkoły zawodowej. Bohaterka oglądając telewizję doszła do wniosku, że szkoła zawodowa to nie tylko pośmiewisko, a wręcz zaleta. Film obala wszystkie stereotypy o tej uczelni.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:09:17Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisFilm przedstawia krótką historię kilku ludzi, o których losach zadecydują szybkie decyzje…
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:20:39Kategoriadokument i reportażOpisFilm opowiada o ulicy Piaskowej o tym jak tam sie żyje co jest tam najlepsza a co warto było by zmienić, ale przedewszysstkim wprowadza w świat 5 chłopców pokazuje kim oni są, co najlepiej lubią robic gdzie spędzają wolny czas jak się bawią. Poza ich wypowiedziami w filmie wypowiadają sie ich koledzy oraz sąsiedzi. Filmem chcieliśmy pokazać co najbardziej lubimy w Piaskowej ale też to co warto było by zmieńć by dzieciaki mogły się bezpiecznie bawić i rozwijać swoje pasje.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:06:52Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisBohater darzący uczuciem wymarzoną dziewczynę, „wspomagający” się środkami odurzającymi by osiągnąć stan błogości, szczęśliwości i zadowolenia, nie potrafi odnaleźć
się w otaczającej rzeczywistości. Przeżywa gwałtowne zmiany nastroju, stale się podejrzliwy, zazdrosny, nie kontroluje swego zachowania. Czy pojawiająca się w jego
„wizji” rzeczywistości dziewczyna istnieje naprawdę, czy jest jedynie wytworem jego wyobraźni?
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:03:41Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisMatka opuszcza dwóch synów w dniu jej urodzin. Po kilku latach realizują film, powracając do momentu kiedy ich Matka zniknęła.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:04:02Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisPodczas szkolnej lekcji biologii w klasie znika nauczyciel. Kiedy uczniowie wychodzą na korytarz, okazuje się że z całej szkoły zniknęli dorośli. Jeden z uczniów postanawia rozejrzeć się po budynku. Co stanie się dalej?
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:02:41Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisFilm przedstawia krótką historię pewnego dziecka, które znalazło się w dziwnej sytuacji…
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:04:51Kategoriawideoklip i animacjaOpisTeledysk zrealizowany przez gimnazjalistę z Bolesławca, w celu pokazania innego punktu widzenia.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:06:49Kategoriadokument i reportażOpis9 letnia Łucja Z grupą koleżanek i kolegów, zainspirowana obejrzanymi na warsztatach "Gadającymi głowami" postanowiła ruszyć na ulice rodzinnego miasta z kamerą i przepytać mieszkańców i mieszkanki - o to co ważne w życiu, co lubią wspominać, co myślą o miejscu z którego pochodzą - efektem ich pracy jest krótki film "Dokumentujemy Zgierz". Film był etapem warsztatów do których w wakacje zostały zaproszone dzieciaki, które lato spędzają w mieście. Finałem pracy dzieci była uroczysta premiera - dzieciaki zaprosiły zgierzanki i zgierzan do wspólnego oglądania i rozmów o wartościach, o Zgierzu.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:15:15Kategoriadokument i reportażOpisFilm dokumentalny opowiadający o procesie tworzenia unikalnej konstrukcji Mateusza Grobelnego Drzewo Ognia.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:05:53Kategoriadokument i reportażOpisFilm dokumentalny o posiadaniu pasji w starszym wieku, o wykorzystywaniu jej w celu sprawiania radości innym i samemu czerpania z tego satysfakcji.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:12:40Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisWiktoria chodzi do szkoły muzycznej. Pewnego dnia wdaje się w bójkę przez co nie tylko ona ,ale jeszcze jej koleżanka Ada ma kłopoty. Przyjaciółki się kłócą i obrażają na siebie. Wiktoria popada w swego rodzaju melancholię. Poznaje sympatycznego chłopaka imieniem Oliwier, z którym bardzo dobrze się dogaduje. Na koniec powód dla którego pokłóciły się przyjaciółki przestaje być tak istotny ,a nastolatki znowu stają się nierozłączne. Cały film odbywa się w ciągu 3 dni na tle pięknej muzyki klasycznej.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:04:33Kategoriadokument i reportażOpisFilm opisuje dzwony w kosciolach Lubichowa, Osieku i Zblewa.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:23:57Kategoriadokument i reportażOpisReportaż prezentuje sylwetki ekologów zaangażowanych w różne działania związane z ruchem rowerowym, smogiem, weganizmem i wegetarianizmem. Filmu powstał przy wspólprazy z Karoliną Jermak, Weroniką Remin, Katarzyną Michalak,
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:24:23:00Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisAdrian jest zagubionym nastolatkiem, który stara się uciec od problemów z przeszłości. Zostaje uwikłany w szereg niebezpiecznych zdarzeń, w których coraz bardziej traci
kontrolę nad samym sobą.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:22:04Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisDo nowo zakupionego domu wprowadza się młode małżeństwo. Żona jest bezrobotna, a mąż chce skończyć pisać swoją powieść.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:06:40Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpis"Ulotność" to metaforyczna opowieść o tym, że to co najważniejsze docenimy dopiero, gdy minie. Jednocześnie podkreśla ważny problem cywilizacyjny oraz stara się wystraszyć widza swoim budzącym niepokój charakterem, sugerującym możliwość więcej niż jednego przebiegu historii, jednak bezimienność i uniwersalność filmu pozwalają na odniesienie go do wielu rzeczy.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:04:35Kategoriawideoklip i animacjaOpisTeledysk do utworu zaśpiewanego przez grupę Ferajna z Hoovera. Opowieść o losach młodych powstańców.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:02:48Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisFilm przedstawia fobie i lęki współczesnych nastolatków.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:04:39Kategoriawideoklip i animacjaOpisFilm opisuje nastolatkę, która zmaga się z problemami współczesnej młodzieży. Głowna bohaterka jest normalną dziewczyną, chodzi do szkoły, ma rodziców, przyjaciółkę. W ciągu kilku dni jej sytuacja diametralnie się zmienia. Koleżanki i koledzy zaczynają się z niej wyśmiewać. W domu nie może odnaleźć porozumienia z matką. Rezultatem tego są problemy psychiczne.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:15:17Kategoriadokument i reportażOpisBohaterami filmu są właściciele motocykli, pasjonaci marki Harley Davidson.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:04:43Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpis"Historie" to krótka produkcja amatorskiego studia "Kimo", mająca na celu uświadomić widza o kruchości ludzkiego życia oraz skłonić go do refleksji nad własnym losem. W filmie widzimy dwóch bezimiennych bohaterów, jeden z nich pisze symboliczną księgę swojej historii, a drugi jest na spacerze, a jego myśli przedstawione są w formie narracji.
czytaj więcej

Sponsorzy i Partnerzy

  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy

Kalendarium

 

Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapraszamy do naszego Newslettera
PFFM na Facebook