Obrazek Czas trwania:10:03Kategoriadokument i reportażOpisTen 10-minutowy dokument to opis pasji czterech chłopaków, autorów filmu. Opowiadana jest droga od poznania się przyjaciół, aż do momentu powstawania filmu. Na początku opowiedziana jest ich wspólna historia, a potem każdy po kolei tłumaczy, co obecnie nadaje mu sens w życiu.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:14:40Kategoriadokument i reportażOpisDokument przedstawia przejmującą historię życia Teresy Czarnieckiej; kobiety, żony, matki i mojej babci. Zamieszkuje ona małą wieś na wschodnim krańcu Polski. W
opowieściach porusza trudne historie z całego okresu swojego życia. Mimo tragicznych zdarzeń wszystko jest przez nią podsumowane słowami "Takie przeżycie miałam". W jej postawie widać pokorę jaką przyjmuje w stosunku do życia. Film jest refleksją nad ludzkim losem.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:19:25Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisAntoni, uczeń klasy maturalnej staje w sytuacji zagrożenia oceną niedostateczną na koniec roku z historii. Jedyną możliwością poprawy jest realizacja projektu na temat Plutonu 323 z okresu Powstania Warszawskiego. Codzienny pęd życia oraz przesłonięcie świata bohatera sportem sprawia, że Antoni nie potrafi się skupić. Nie dostrzega, że prawdziwi bohaterowie żyją tuż obok nas. Niestety, kiedy to sobie uświadamia jest już za późno. Oryginalna muzyka została stworzona przez ucznia LO im. Św. St. Kostki w Kielcach na potrzeby filmu "Za późno".
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:12:46Kategoriadokument i reportażOpisImpresja dotycząca przenikania się zapomnianej pracy i życia codziennego.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:03:27Kategoriadokument i reportażOpisStara, samotna kobieta żyje w świecie dźwięków dobiegających zza ścian jej mieszkania w dużym bydgoskim bloku.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:06:14Kategoriadokument i reportażOpisFilm Dobry Człowiek jest wyznaniem matki i córki, które przez wiele lat mieszkały pod jednym dachem z cenionym kardio-torakochirurgiem, dla pierwszej mężem, dla drugiej ojcem. Film zmusza do refleksji nad właściwą definicją dobra. Czym ono tak naprawdę jest? Czy jest ono takie oczywiste, czy może zależy od osobistej perspektywy?
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:03:34Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisPewnego dnia Maciej postanawia umrzeć.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:02:20Kategoriawideoklip i animacjaOpisŻycie toczy się w harmonii i spokoju... do czasu. Szalony naukowiec przeprowadza niebezpieczny eksperyment, którego skutki mogą się okazać katastrofalne. Na szczęście sytuacja zostaje opanowana w ostatniej chwili, a nasz bohater zyskuje nowych przyjaciół.
czytaj więcej
Obrazek Czas trwania:11:05Kategoriadokument fabularyzowany i fabułaOpisEtiuda filmowa o młodych ludziach. Dwoje bohaterów, jedno miejsce, zero słów.
czytaj więcej

Sponsorzy i Partnerzy

  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy

Kalendarium

 

Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapraszamy do naszego Newslettera
PFFM na Facebook