XXVIII LO im. Jana Kochanowskiego w Warszawie od lat przoduje w organizowaniu młodzieżowych festiwali. W tym roku, w dniach 7-8 marca 2014, odbędzie się już dwunasta edycja Festiwalu Filmowego, którego motywem przewodnim jest kino PRL-u: niewyczerpane źródło inspiracji zarówno dla młodych filmowców, jak i organizatorów.

Temat przewodni dotyczy tylko promocji, dekoracji i atmosfery Festiwalu, zgłaszane filmy nie muszą do niego nawiązywać. Zdecydowaliśmy się wybrać ten temat, aby pozwolić gościom naszego Festiwalu na 2 dni oderwać się od rzeczywistości i poznać PRL w sentymentalnej, nieco absurdalnej i owianej humorem - atmosferze.

Festiwal Filmowy w Kochanowskim to festiwal filmów amatorskich, krótkometrażowych dla młodych artystów z całej Polski. Chcemy zachęcać licealistów do twórczego spędzania czasu, ale przede wszystkim inspirować ich do realizowania swoich pasji.

Jury przyznaje nagrody w pięciu kategoriach:
·         najlepsza reżyseria,
·         najlepszy montaż,
·         najlepszy scenariusz,
·         najlepsze zdjęcia
·         oraz Grand Prix Festiwalu,
a także wyróżnienia specjalne. Ponadto, przyznawana jest Nagroda Publiczności.

7-8 marca 2014 będą dniami pełnymi emocji, intensywnej pracy i dobrej zabawy.

Dla młodych filmowców będzie to okazja do zaprezentowania swojej twórczości na wielkim ekranie w "Kochanowskim Kinie" przed profesjonalnym Jury i publicznością Festiwalu, a także możliwość nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń z innymi filmowcami oraz osobami związanymi z branżą filmową.

Dla fanów kina te 2 dni będą okazją do spotkania się z młodymi twórcami oraz do odkrycia nowych, obiecujących talentów. Jest to też sposób na spędzenie jednego z zimowych weekendów.
Zapraszamy już w marcu!

Sponsorzy i Partnerzy

  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy

Kalendarium

 

Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapraszamy do naszego Newslettera
PFFM na Facebook