Dołącz do grona wolontariuszy Praskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych!

Poszukujemy osób, które chcą wraz z nami współtworzyć jedno z największych młodzieżowych wydarzeń kulturalnych w Polsce. 
Gala finałowa, czyli projekcja filmów konkursowych, będzie miała miejsce 23 marca w Warszawskim Kinie Praha. 


Na wasze zgłoszenia czekamy do 10 marca. 

Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje na temat wolontariatu, pracy w poszczególnych działach oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

O wolontariacie PFFM

Co roku przy pracach związanych z Festiwalem zaangażowanych jest wielu wolontariuszy. Organizacja Praskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych to niecodzienne i obfitujące w wyzwania doświadczenie, które pozwoli Ci spotkać mnóstwo fantastycznych osób i tworzyć niepowtarzalną atmosferę Festiwalu. Dostaniesz możliwość nabycia cennego doświadczenia zawodowego oraz pogłębienia własnych zainteresowań. Decyzję o zaangażowaniu się w pracy wolontariusza należy poważnie przemyśleć, gdyż dzieciakom będzie bardzo przykro jeśli ich święto zakłócą sytuacje, które nie powinny mieć miejsca. Jeżeli jednak twoja motywacja jest silna i chcesz nam pomóc to nie czekaj i wypełnij formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na dole strony.
Każdy wolontariusz będzie zaangażowany w pracę w określonych działach, według ustalonego harmonogramu.

Praca podczas PFFM jest możliwa w następujących działach:

1. Dział Redakcyjny
Jeżeli lubisz pisać i wychodzi Ci to dobrze, to być może właśnie tego działu szukasz. Do Twoich obowiązków będzie należeć m.in. redakcja tekstów, wyszukiwanie informacji oraz relacjonowanie festiwalowych wydarzeń. Kreatywność i lekkie pióro wymagane, w zamian oferujemy doskonalenie warsztatu dziennikarskiego.

2. Dział wydarzeń i warsztatów
PFFM to nie tylko filmy, ale również liczne wydarzenia około festiwalowe –prelekcje, wykłady i warsztaty. Do tego działu należy pomoc przy tych wydarzeniach, dlatego też dobra organizacja pracy jest obowiązkowa.

3. Dział techniczny
Wolontariusze tego działu pomogą w przygotowaniu technicznej części Festiwalu. Szukamy tutaj osób, które lubią pracę fizyczną. Wolontariusze pomogą przed Festiwalem i po Festiwalu.

4. Dział Produkcji
Siła i wytrwałość, to dwie główne cechy, którymi powinni odznaczać się wolontariusze z tego działu. To właśnie tutaj możesz pomagać przy tworzeniu oprawy technicznej i plastycznej Festiwalu.

5. Dział Informacyjny
Komunikatywność i otwartość to podstawowe cechy wymagane w tym dziale. Na finał przybędą liczni goście, którzy będą chcieli uzyskać informacje dotyczące Festiwalu oraz wydarzeń towarzyszących. Jeżeli lubisz ciągły kontakt z ludźmi, to właśnie Ciebie szukamy!

6. Dział Obsługi Kina
Co roku Gala Finałowa PFFM odbywa się w kinie Praha. Przygotowywanie sal, wydawanie biletów, zapowiadanie seansów, kierowanie gości i uczestników do odpowiednich miejsc w budynku, to tylko niektóre z obowiązków tego działu.

7. Dział Relacji
Wolontariusze pracujący na tym stanowisku będą odpowiedzialni za słowną relację z Gali Finałowej na łamach strony internetowej oraz za stworzenie filmu obrazującego VIII PFFM, czyli tworzeniem materiałów filmowych. Szukamy osób z doświadczeniem lub chcących podszkolić swój warsztat w dziedzinach związanych z dziennikarstwem, montażem filmowym, nagłośnieniem, oświetleniem. Zajęcie znajdą operatorzy, reporterzy oraz fotografowie.

W razie wszelkich pytań prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Odpowiedzi na często zadawane pytania:


1. Jak zostać wolontariuszem Festiwalu Filmów Młodzieżowych?
Każdy, kto chce dołączyć do grona wolontariuszy musi:
- wydrukować, wypełnić i podpisać  krótki formularz, który jest dostępny poniżej i odesłać go na wskazany adres mailowy lub pocztowy. 
- przybyć na spotkanie informacyjne, którego termin będzie podany odpowiednio wcześniej drogą mailową. W trakcie tego spotkania wolontariusze przydzieleni będą do poszczególnych działów zgodnie z zainteresowaniami i umiejętnościami.

2. Jakie korzyści płyną z wolontariatu?
Praca wolontariusza umożliwia aktywne tworzenie prestiżowego wydarzenia kulturalnego o skali ogólnopolskiej. Okres Festiwalu obfituje w spotkania z twórcami, wykłady branżowe, panele dyskusyjne oraz wydarzenia towarzyszące. Co więcej, jako wolontariusz otrzymujesz imienny identyfikator, który będzie uprawniał do wstępu na seanse filmowe (poza godzinami pracy).

3. Czy w trakcie festiwalu mogę odbyć praktyki?
Należy zgłosić ten fakt podczas rozmowy kwalifikacyjnej, zobaczymy co da się zrobić. Wcześniej na pewno będzie trzeba przedstawić odpowiednie skierowanie z uczelni. Przy tworzeniu harmonogramu zostanie uwzględniony wymiar godzinowy praktyk.

4. Czy organizator pokrywa zakwaterowanie i wyżywienie wolontariusza?
Staramy się przeznaczyć jak najwięcej pieniędzy na nagrody dla młodzieży . Organizatorzy nie są w stanie pokryć kosztu zakwaterowania i wyżywienia wolontariuszy. 

5. Czy mogę uzyskać zaświadczenie o odbytym wolontariacie?
Po Festiwalu każdy z Was może odebrać zaświadczenie o odbytym wolontariacie. 
Wybrane osoby, które w sposób wyjątkowy wykażą się w czasie pełnienia wolontariatu, mogą otrzymać również referencje. 

Wypełniony i podpisany formularz należy przesłać na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sponsorzy i Partnerzy

  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy

Kalendarium

 

Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapraszamy do naszego Newslettera
PFFM na Facebook