Lubicie sience fiction?
W 10. rocznicę śmierci mistrza tego gatunku, grupa młodych filmowców zamierza podjąć się ambitnego zadania ekranizacji „Podróży siódmej” z „Dzienników gwiazdowych” Stanisława Lema. Na portalu PolakPotrafi.pl trwa właśnie akcja crowdfundingowa, która ma na celu zgromadzenie części kwoty niezbędnej do zrealizowania produkcji. 

Grupa filmowców z Łodzi, studentów oraz pracowników Łódzkiej Szkoły Filmowej, postanowiła zekranizować „Podróż siódmą” z „Dzienników gwiazdowych” Stanisława Lema. Udziałem w filmie zainteresowali się znani aktorzy, w tym także Ireneusz Czop, ceniony m.in. za  pierwszoplanową rolę w filmie „Pokłosie” Władysława Pasikowskiego. Wcieli się on w kluczową postać gwiezdnego podróżnika Ijona Tichego. 

Film ma być w pełni profesjonalną adaptacją treści książki, dlatego przyszli twórcy muszą pozyskać odpowiednie środki. Część pieniędzy potrzebnych na produkcję mają nadzieję zdobyć dzięki akcji crowdfundingowej prowadzonej na portalu PolakPotrafi.pl [klik]. Kwota pozyskana ze zbiórki zostanie przeznaczona na budowę scenografii m.in. futurystycznego statku kosmicznego,  wynajem niezbędnego sprzętu oraz zatrudnienie fachowców. Celem kolekty jest zgromadzenie 70. tysięcy złotych, dzięki którym ich 30-minutowy film stanie się realną i pełnowartościową produkcją. 

Zaangażowanie i pasja z jaką łodzianie przystąpili do pracy, jak również determinacja, z którą ubiegają się o zdobycie środków pozwala uznać, że Lem to dla nich nie tylko jeden z wielu literatów sience fiction, ale w głównej mierze geniusz, który wprowadził Polskę do światowego kanonu gatunku. 

Film ma być podziękowaniem i hołdem złożonym w 10. rocznicę śmierci pisarza, którego twórczość powinna zająć należne miejsce w polskiej kinematografii. 

W zamian za pomoc w akcji możecie otrzymać niecodzienne tytuły np. senatora galaktycznego, zaginacza czasoprzestrzeni lub badacza kosmicznych cywilizacji. Twórcy filmu proponują również niecodzienne nagrody: podróż statkiem kosmicznym, kaski astronauty i oczywiście wizyty na planie zdjęciowym. Pomożecie? 

Fanpage filmu https://www.facebook.com/podrozsiodma/

Sponsorzy i Partnerzy

  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy

Kalendarium

 

Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapraszamy do naszego Newslettera
PFFM na Facebook