Rada Programowa IX edycji PFFM 2016 dokonała wyboru finalistów z ponad 130 nadesłanych filmów. Pozytywnie zaskoczył nas poziom nadesłanych prac i ostateczna decyzja była bardzo trudna. Wiele dobrych filmów nie załapało się do ostatniego etapu ze względów organizacyjnych – musieliśmy wybrać ograniczoną liczbę najlepszych naszym zdaniem filmów, bo nie bylibyśmy w stanie pokazać wszystkich dobrych.  

Rada Programowa dopuściła do konkursu także film Więcej niż mury (czas projekcji przekraczał 30 minut i wymagał akceptacji Organizatora), ale z zastrzeżeniem, że zostanie pokazany tego samego dnia przed główną galą. Jury zapozna się z nim wcześniej. 

Jeśli Twój film nie znalazł się w finale, jeszcze nie wszystko stracone! 
Wszystkie nadesłane filmy będą brały udział w walce o Nagrodę Internautów – w dniu festiwalu rozpocznie się dwutygodniowy okres, w którym będzie można zagłosować na swojego faworyta.

Także Nagroda za najlepsze zdjęcia im. Agatki Modrzejewskiej zostanie przyznana niezależnie od kwalifikacji samego filmu do grona finalistów.

Redakcja Magazynu Ekspres Reporterów już w poniedziałek 14 marca zapozna się ze wszystkimi filmami, które zostały nadesłane w kategorii dokument-reportaż i wyłoni laureata nagrody specjalnej.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na galę finałową i przypominamy finalistom, że dla nich udział w gali jest warunkiem odbioru nagród finansowych.
Nie udzielamy pisemnie i telefonicznie informacji, dlaczego film nie znalazł się w gronie finalistów, ale jeśli chcesz się dowiedzieć jaka była ocena Rady Programowej – będziesz mógł o tym porozmawiać 23 marca podczas całego dnia warsztatów.

Lista filmów finałowych IX PFFM 2016
 1. Brothers
 2. Cisza
 3. Dobry człowiek
 4. Drzewo Ognia
 5. Dzień w którym…
 6. Evanescence - Ulotność
 7. Ferajna z Hoovera - Warszawo ma
 8. Harley  
 9. Kłopoty z pianą
 10. Koń
 11. Królewna
 12. Mimo wszystko
 13. Muzyczny Sparing
 14. Nad jeziorem
 15. Nietoperze są wśród nas
 16. No home
 17. Obok
 18. Odważna
 19. Pijacy
 20. Prosta rzecz
 21. Sen o bojarach…
 22. Straszny film
 23. Takie przeżycie miałam
 24. Więcej niż mury
 25. Z głową w chmurach
 26. Za późno

Sponsorzy i Partnerzy

 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy

Kalendarium

 

Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapraszamy do naszego Newslettera
PFFM na Facebook