Uwielbiasz oglądać filmy i o nich dyskutować? Chcesz pisać o kinie, ale nie wiesz czy robisz to dobrze? Zostań członkiem Młodzieżowego Klubu Filmowego Filmoteki Narodowej i kina Iluzjon „Młodzi gniewni”! 
Już od 7 marca w kinie Iluzjon Filmoteki Narodowej będzie miała miejsce kontynuacja cyklu „Młodzi gniewni”. Zobaczycie filmy z nastoletnimi bohaterami w roli głównej, a dyskusje po każdym seansie poprowadzi publicystka popkulturowa, autorka vloga „Hashtag warsztat” – Kaja Klimek. 

Na początek pójdzie nominowany do Oscara i Złotych Globów film– „Mustang”, spotkacie się także z Kubą Czekajem – reżyserem „Baby Bump” – rewelacji festiwalu w Wenecji, w intrygującej formie ukazującej bolączki okresu dojrzewania. Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcą filmu. 

„Zobaczyć” niekoniecznie oznacza „zrozumieć”. Dlatego dotychczasowa formuła „Młodych gniewnych” zostanie rozszerzona o warsztaty, podczas których Klubowicze będą bawić się kinem na różne sposoby – od zapoznania się z symboliką i tropami pomocnymi w czytaniu filmu, przez realizację wciągających vlogów i pisanie niesztampowych recenzji, po opanowanie trudnej sztuki przeprowadzania wywiadów. Zajęcia poprowadzą doświadczeni krytycy i dziennikarze filmowi. 


Na spotkania „Młodych gniewnych” zapraszamy począwszy od 7 marca raz w miesiącu we wtorki o godzinie 18.00. Z kolei pierwsze warsztaty odbędą się 11 marca o godzinie 10.00. 

Program cyklu: 

7 marca Mustang (Mustang) reż. Deniz Gamze Ergüven, Francja/Niemcy/Turcja/Katar 2015 97’ 
4 kwietnia Zatrzymać (Keeper) reż. Guillaume Senez, Belgia/Szwajcaria/Francja 2015 95’ 
9 maja Baby Bump reż. Kuba Czekaj, Polska 2015 90’ (po filmie spotkanie z reżyserem) 
6 czerwca Lato Sangaile (Sangailes vasara) reż. Alante Kavaite, Litwa/Francja/Holandia 2015 88’ 


Młodzieżowy Klub Filmowy „Młodzi gniewni” oraz towarzyszące mu warsztaty odbywają się w ramach kampanii „Skrytykuj.pl” prowadzonej przez Filmotekę Narodową przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. 


Cena biletu: 10 zł, karnet – 35zł (4 spotkania oraz pierwszeństwo w zapisach na warsztaty) warsztaty – wstęp wolny (czas trwania – 4h)
Sponsorzy i Partnerzy

  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy

Kalendarium

 

Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapraszamy do naszego Newslettera
PFFM na Facebook