Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych jest cykliczną imprezą kulturalną, która wpisała się na stałe w kalendarz filmowych przeglądów oraz artystyczny klimat warszawskiej Pragi. Festiwal jest konkursowym i pozakonkursowym przeglądem twórczości filmowej młodzieży.

Festiwal jest adresowany do młodzieży zajmującej się amatorsko produkcją filmową. Do udziału w konkursie zgłaszanych jest kilkaset filmów z całej Polski, w jury zasiadali m.in. Wojciech Smażowski, Katarzyna Nosowska, Bogusław Linda, Marcin Dorociński, Eryk Lubos, Rafał Zawierucha, Paweł Domagała, Marcin Roznerski, Kinga Dębska i wielu, wielu innych znanych osobistości ze świata filmu. 

W konkursie mogą wziąć udział młodzi pasjonaci filmu w wieku do 18 lat – uczniowie szkół podstawowych oraz średnich. Ich zadaniem jest stworzenie filmu w jednej z trzech kategorii konkursowych:
- dokument i reportaż,
- wideoklip i animacja
- fabuła.

Pokaz filmowy jak i gala finałowa odbędą się 30 marca 2022 roku w Terminalu Kultury Gocław. Informacja na temat szczegółów pojawi się niebawem na festiwalowej stronie internetowej. 
Prace można zgłaszać do 6 marca 2022 roku przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej - http://www.ffm.org.pl/formularz-zgloszeniowy

Moc nagród!
Jury, złożone z profesjonalistów zajmujących się filmem oceni zgłoszone prace. Na autorów najlepszych prac czekają nagrody pieniężne oraz rzeczowe.
- Złota Praska Klisza za zajęcie pierwszego miejsca - 3500 zł,
- Srebrna Praska Klisza za zajęcie drugiego miejsca - 2500 zł,
- Brązowa Praska Klisza za zajęcie trzeciego miejsca - 1500 zł,
- Nagroda Internautów - czekoladowa kamera od marki E. Wedel,
- Nagroda za Najlepsze Zdjęcia im. Agatki Modrzejewskiej 3000 zł.

Dlaczego powstał festiwal?
PFFM jest wydarzeniem, które adresowane jest do grupy, której najtrudniej zaistnieć na festiwalach filmowych ze względu na wiek i ograniczone możliwości techniczne. Dla wielu osób udział w konkursie jest nie tylko spełnieniem marzeń, ale także przepustką do rozwijania swoich zainteresowań i pasji.

Wszystkie niezbędne informacje znajdują się pod linkiem - http://www.ffm.org.pl/viii-pffm/informacje-festiwalowe

Sponsorzy i Partnerzy

  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy

Kalendarium

 

Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapraszamy do naszego Newslettera
PFFM na Facebook