Skład jury XV edycji Praskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych:awArtur Waczko
- przedwodniczący Jury

Producent filmowy, scenarzysta, dziennikarz i społecznik. Założyciel Warszawska Szkoła Reklamy, Grupy Produkcji Reklamowej “THE Studio”, Agencji Artystycznej “Witraże” i domu produkcyjnego SlowArt. Od 1992 roku specjalista z zakresu komunikacji marketingowej. Prelegent kongresów poświęconych reklamie i public relations: Crackfilm, ECU Marketing. Autor licznych artykułów w prasie branżowej. W 2002 r. redaktor naczelny miesięcznika Tele@top  poświęconego marketingowi w mediach elektronicznych. Wykładowca między innymi Warszawskiej Szkoły Reklamy i Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

W latach osiemdziesiątych współorganizator happeningów i teatrów amatorskich. W latach dziewięćdziesiątych producent tv pokazów mody dla Nowej Telewizji Warszawa, prezes Fundacji Przeciw Obojętności wspierającej dzieci z porażeniem mózgowym i zespołem Downa.

Od 1992 r. sponsor i współorganizator wraz z P. Młyńczykiem Przeglądu Amerykańskich Filmów Reklamowych (od 1999r. Festiwal EUROSHORTS). W 1993 r. współorganizował wystawę poświęconą technikom reklamy w PKiN. Od 1998 r. wraz z Z. Machwitzem założyciel i prowadzący Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

Producent teledysków, filmów dokumentalnych i eksperymentalnych (między innymi KASY i Piaska). Organizator wystaw prac artystycznych młodych twórców i osób niepełnosprawnych.To baaardzo lubi antekAntek Sojka
 
Realizator dźwięku, producent muzyczny a także autor tekstów i muzyki oraz wokalista. W ciągu ostatnich 15 lat pracy zdobył bogate doświadczenie zarówno na estradzie jak i w studiu. Podczas koncertów i nagrań współpracował między innymi z Ewą Bem, Andrzejem Jagodzińskim, Tie Break, Michałem Urbaniakiem, Hiramem Bullokiem, Stanisławem Soyką, Cracow Singers, Anną Marią Jopek, Roger Berg Big Band, Zespołem Pustki, Muńkiem Staszczykiem, Neoklez i wieloma innymi artystami sceny polskiej i zagranicznej.

Moją pracę zawodową rozpoczynał od realizacji koncertów, ale bardzo szybko przeszedł też do studia i uczyłsię technik studyjnych pod okiem takich realizatorów jak Tadeusz Mieczkowski, Rafał Smoleń, Sebastian Witkowski. Przez dwa lata praktykował w nieistniejącym już Studiu Sound and More, które dysponowało sprzętem najwyższej światowej klasy. Obcowanie ze świetnymi realizatorami, posługiwanie się mikrofonami Coles, Royer, Blue, DPA (Bruel & Kiaer), Neumann, Shoeps, Manley i wieloma innymi oraz korzystanie z bardzo bogatego zasobu pozostałego sprzętu audio dało mu dużo wiedzy i umiejętności. Miał okazję w praktyce sprawdzić ich działanie i również mogł badać i popełniać błędy co stanowi ogromną i solidną podstawę obecnego doświadczenia. Wszak na błędach uczymy się najwięcej. We wrześniu 2018 ukazał się debiutancki, autorski album pod tytułem „Po niebie” nakładem Wydawnictwa Agora.

Współpracuję ze Studiem Załuski oraz z Sound Making Studio w Warszawie i DMP Studio w Wieliczce pod Krakowem.


image.jpegBartosz Piotrowski

Operator, ukończył Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Autor zdjęć do krótkometrażowych filmów dokumentalnych i fabularnych („Ostatnia wieczerza”, „Spitsbergen”) oraz seriali („Prawo Agaty”). Jego pełnometrażowym debiutem operatorskim jest „Big Love” Barbary Białowąs. Jako operator kamery pracował przy takich filmach jak „Chce się żyć”, „Lejdis” czy „Pod Mocnym Aniołem”.

Kristoffer_Rus_photoby_Anna_Wloch.jpegKristoffer Rus

Reżyser. Wychowany w polsko-szwedzkiej rodzinie. Wykształcony po obu stronach Bałtyku, absolwent m.in. Wajda School i Stockholm Academy of Dramatic Arts. Ostatnio wyreżyserował film pełnometrażowy dla Netflix „Pod Wiatr” oraz film familijny „Za duży na bajki”, który cieszy się dużą popularnością w kinach. Jego polsko-szwedzki film „The Big Leap” zyskał uznanie na festiwalach filmowych w Palm Springs, Seattle, Montreal czy Raindance. W Polsce reżyserował m.in. seriale takie jak „Żywioły Saszy” czy „Tajemnica Zawodowa”. Obecnie przygotowuje się do serialu na podstawie książki Katarzyny Bondy “Polskie Morderczynie”.

fot. Anna Włoch


Podczas poprzednich festiwali w jury konkursu zasiadali: 

- Magdalena Felis, krytyk filmowy
- Olga Czyżykiewicz, reżyserka wideoklipów
- Artur Pontek, aktor
- Kinga Dębska, reżyser i scenarzysta

- Mikołaj Roznerski, aktor
- Paweł Domagała, aktor
- Dorota Roman, wydawca w TVP2
- Artur Waczko, producent filmowy, scenarzysta, dziennikarz, społecznik
- Anna Tatarska, dziennikarka
- Andrzej Rossa, dziennikarz, tłumacz
- Alan Andersz, aktor

- Rafał Zawierucha, aktor
- Wojciech Solorz, aktor
- Artur Cichmiński, dziennikarz
- Piotr Szygalski, krytyk filmowy
- Dorota Roman, wydawca MER
- Wojciech Smarzowski, reżyser
- Czesław Mozil, muzyk
- Piotr Piwocki, wykładowca ASP w Warszawie
- Leszek Dawid, reżyser
- Józef Gębski, reżyser
- Eryk Lubos, aktor
- Barbara Paciorkowska, autorka filmów dokumentalnych i reportaży, redaktor naczelna MER
- Tomasz Kaliński, dyrektor DK Praga
- Robert Stando, reżyser
- Kasia Nosowska, piosenkarka
- Ewa Bukowska, aktorka
- Marek Bukowski, aktor
- Małgorzata Lewińska, aktorka
- Kamil Dąbrowa, dziennikarz, dyrektor Programu I Polskiego Radia
- Michał Olszański, dziennikarz, pedagog
- Urszula Grabowska, aktorka 
- Marcin Kwaśny , aktor 
- Ewa Konstanciak, aktorka
- Andrzej Kopiczyński, aktor
- Marek Piwowski, reżyser
- Karol Wasilka, reżyser 
- Bogusław Linda, aktor 
- Marcin Dorociński, aktor
- Sylwia Juszczak, aktorka
- Andrzej Kołodyński, krytyk filmowy
- Jerzy Zelnik, aktor
- Tadeusz Sobolewski, krytyk filmowy
- Krzysztof Majchrzak, aktor
- Paweł Sala, reżyser, scenarzysta
- Wojciech Starostecki, reżyser, aktor, pedagog
- Michał Góral, operator filmowy
- Magdalena Smalara, aktorka
- Xawery Żuławski, reżyser
- Artur Zaborski, krytyk filmowy
- Edyta Herbuś, tancerka, aktorka

Sponsorzy i Partnerzy

  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy

Kalendarium

 

Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapraszamy do naszego Newslettera
PFFM na Facebook