Skład jury X edycji Praskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych:Artur WaczkoArtur Waczko

Producent filmowy, scenarzysta, dziennikarz i społecznik. Założyciel Warszawskiej Szkoły Reklamy, Grupy Produkcji Reklamowej “THE Studio”, Agencji Artystycznej “Witraże” i domu produkcyjnego SlowArt. Od 1992 roku specjalista z zakresu komunikacji marketingowej. Prelegent kongresów poświęconych reklamie i public relations: Crackfilm, ECU Marketing. Autor licznych artykułów w prasie branżowej. W 2002r. redaktor naczelny miesięcznika Tele@top poświęconego marketingowi w mediach elektronicznych. Wykładowca między innymi Warszawskiej Szkoły Reklamy i Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

Prowadził działania marketingowe dla takich firm jak: Colgate, Palmolive, Kruger Polska, Pack Plast, BMG, LDS, Legion, Rząd Polski, Międzynarodowe Stowarzyszenie Reklamy (IAA), ITI.Xawery ŻuławskiXawery Żuławski - reżyser

urodził się 22 grudnia 1971 roku w Warszawie. Jest synem cenionego reżysera Andrzeja Żuławskiego oraz aktorki Małgorzaty Braunek. W 1995 roku kończy studia na Wydziale Reżyserskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Od tego czasu współpracuje przy reżyserii i realizacji filmów z kilkoma twórcami, w tym swoim ojcem. Pierwszy sukces przyniósł mu fabularny debiut - zrealizowany w 2006 roku dramat "Chaos". Film zdobył Złotego Lwa za najlepszy debiut reżyserski na XXXI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz główną nagrodę na festiwalu "Młodzi i film" w Koszalinie. Kolejną ważną pozycją w dorobku artysty jest, różnie przyjmowana lecz obsypana nagrodami, ekranizacja książki Doroty Masłowskiej- "Wojna polsko-ruska", z Borysem Szycem w roli głównej. Żuławski reżyseruje też, wraz z Piotrem Kielarem, program "Poza Kontrolą" na TVP Kultura, gdzie prezentowane są młode niezależne zespoły muzyczne.


Edyta HerbuśEdyta Herbuś

Urodziła się 26 lutego 1981 roku w Kielcach. Jest absolwentką studium charakteryzacji i wizażu teatralno-filmowego, które ukończyła poniekąd na marginesie swoich głównych zainteresowań - jej czołową pasją był od zawsze przede wszystkim taniec. Jako tancerka osiągnęła bardzo wiele – posiada najwyższą, międzynarodową klasę S w tańcach latynoamerykańskich, jest finalistką wielu znaczących turniejów tanecznych w kraju i zagranicą (m.in. mistrzostw Polski, Europy i Świata w tańcu nowoczesnym), trzykrotną Mistrzynią Polski Formacji Tanecznych, dwukrotną zdobywczynią Pucharu Polski Formacji Tanecznych i wicemistrzynią Polski w tańcach latynoamerykańskich. Sukcesy te rozsławiły jej imię w środowisku tancerzy i choreografów, jednak cały kraj miał okazję poznać ją dopiero w 2005 roku, dzięki udziałowi w popularnym show „Taniec z gwiazdami”. Występowała w serialach („Na Wspólnej”, „Tylko miłość”, „Plebania”, „Kryminalni”, „Świat według Kiepskich”), kampaniach reklamowych (Soraya) i programach rozrywkowych („W rytmie MTV”, „Jak oni śpiewają”). W 2008 roku zagrała tytułową rolę w średniometrażowym filmie „Małgosia kontra Małgosia” Patrycji Hurlak, powstałym na podstawie znanej powieści Ewy Nowackiej, dołączyła do obsady serialu „Samo życie” i raz jeszcze podjęła się zadania współprowadzenia (razem z Maćkiem Rockiem) programu telewizyjnego – tym razem były to nadawane w telewizji Polsat „Przebojowe dzieciaki”. W 2009 roku zadebiutowała na dużym ekranie w głośnej komedii „Zamiana” Konrada Aksinowicza.magdalena smalaraMagdalena Smalara
Aktorka. Ukończyła Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Od 2002 roku jest w zespole Teatru Polskiego w Warszawie. Zagrała tam m.in. tytułową rolę w „Balladynie” J. Słowackiego, Mirandę w „Burzy”, Helenę w „Śnie nocy letniej”, Lady Macduf w „Makbecie”, Anielkę w „Jak wam się podoba”, Marię w „wieczorze trzech króli” W. Shakespeare’a. W 2003 roku w Sopocie odbyła się premiera jej recitalu „Tekstylia” z piosenkami Agnieszki Osieckiej. Współpracowała z Teatrem Buffo, Laboratorium Dramatu („Agata szuka pracy” D. Łukasińskiej). W 2001 roku otrzymała Grand Prix, Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Dziennikarzy w Konkursie na Interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej, organizowanym przez Fundację Okularnicy. W 2003 roku otrzymała Nagrodę im. Tadeusza Łomnickiego za wybitne osiągnięcia w dwa lata po ukończeniu studiów. W Teatrze Teatru TV zagrała m.in. w „Ślubach panieńskich” A. Fredro i „Bezładzie” K. Czeczota. Ma na swoim koncie liczne role filmowe i telewizyjne.17142082 10212545090248641 1033613157 oMichał Góral

Operator filmowy, absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Autor zdjęć kilkunastu filmów dokumentalnych produkcji WFDiF, m. in. : „Smród” w reż. Mirosława Borka, „Trzeba z tym żyć” „Ślązak i jego dom” w reż. Artura Pency, „Bez krat” w reż. Tomasza Szadkowskiego; reżyser światła w spektaklu teatru tv „Piątek, dzień miłości” w reż. Magdaleny Łazarkiewicz; reżyser („Pospolite ruszenie kościołów”, „Przypomnieć sobie raj”), autor zdjęć do filmu „Kto ratuje jedno życie”- w reż. Ewy Kurek oraz teatrów telewizji „Afera mięsna” w reżyserii J. Dymka i „Norymberga” w reżyserii Waldemara Krzystka; autor scenariusza i współreżyser (wraz z Elżbietą Rottermund) filmu „Rabbi”. Od 1989 roku pracował jako operator kamery w serialu „Złotopolscy”, a po jego zakończeniu, w serialach TVP i TVN: „Klan”, „Barwy szczęścia”, „Brzydula”, „Prosto w serce” i „M jak Miłość”.
Reżyserii filmowej uczył się jako asystent reżysera Macieja Wojtyszki przy realizacji serialu telewizyjnego „Mistrz i Małgorzata” oraz na planie teatrów telewizji, jako asystent Tomasza Zygadły (m.in. „Czarodziejska Góra”).
Jest również autorem albumu książkowego „Zapatrzeni”.Atur ZaborskiArtur Zaborski

krytyk filmowy, były redaktor naczelny portalu Stopklatka.pl, publikuje w „Kinie", „Aktivist", „Dzienniku. Gazecie Prawnej" i portalach Interia.pl i ARTPapier. Studiował krytykę literacką oraz filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Stypendysta Ministra oraz Rektora UJ. Redaktor działu filmowego kwartalnika „Fragile". Prowadził zajęcia w ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej oraz Kina z klasą w Krakowie.

Współpracuje z kilkoma festiwalami filmowymi w kraju. Inicjator akcji niedlacenzury.pl. Założyciel krakowskiego DKF-u Magazyn Kultury, w którym był dyrektorem programowym przez dwa lata. Wykładowca w akademiach filmowych dla dzieci i młodzieży. Wielki miłośnik Iranu i jego mieszkańców, piewca perskiej kultury i jej popularyzator na ziemiach polskich. Chciałby mieć więcej czasu na zgłębianie tajników farsi.


Lesław ŻurekLesław Żurek

Aktor. Rocznik 79. Dzięki programowi "Work and Travel" przez pół roku mieszkał i pracował w Stanach: w Palm Springs i San Diego. Choć nie wspomina tego wyjazdu zbyt dobrze, otwarcie mówi, że zdobył wtedy wiele doświadczeń, które pomogły mu później m.in. w otrzymaniu roli Karola w filmie "Polak potrzebny od zaraz". Aktorstwem zainteresował się przez przypadek, kiedy jego była dziewczyna, absolwentka PWST, zostawiła go dla kolegi po fachu. Właśnie wtedy zdecydował się na egzamin do Akademii Teatralnej, żeby pokazać jej, że wcale nie tak trudno być aktorem. Krakowską PWST ukończył w 2005 roku. Obecnie Lesław Żurek jest uznawany za jednego z najlepszych aktorów młodego pokolenia. Znany z filmów: „Hel”, „Mniejsze zło”, „Los numeros”, „Pierwszy dzień lata” oraz seriali „Kryminalni”, „Egzamin z życia”, „Mała Moskwa”, „Londyńczycy”, „1920. Wojna i miłość”, „Przepis na życie” czy „Przyjaciółki”.
Podczas poprzednich festiwali w jury konkursu zasiadali: 

- Kinga Dębska, reżyser i scenarzysta
- Mikołaj Roznerski, aktor
- Paweł Domagała, aktor
- Dorota Roman, wydawca w TVP2
- Artur Waczko, producent filmowy, scenarzysta, dziennikarz, społecznik
- Anna Tatarska, dziennikarka
- Andrzej Rossa, dziennikarz, tłumacz
- Alan Andersz, aktor

- Rafał Zawierucha, aktor
- Wojciech Solorz, aktor
- Artur Cichmiński, dziennikarz
- Piotr Szygalski, krytyk filmowy
- Dorota Roman, wydawca MER
- Artur Waczko, dyrektor WSR
- Wojciech Smarzowski, reżyser
- Czesław Mozil, muzyk
- Piotr Piwocki, wykładowca ASP w Warszawie
- Leszek Dawid, reżyser
- Józef Gębski, reżyser
- Eryk Lubos, aktor
- Barbara Paciorkowska, autorka filmów dokumentalnych i reportaży, redaktor naczelna MER
- Tomasz Kaliński, dyrektor DK Praga
- Robert Stando, reżyser
- Kasia Nosowska, piosenkarka
- Ewa Bukowska, aktorka
- Marek Bukowski, aktor
- Małgorzata Lewińska, aktorka
- Kamil Dąbrowa, dziennikarz, dyrektor Programu I Polskiego Radia
- Michał Olszański, dziennikarz, pedagog
- Urszula Grabowska, aktorka 
- Marcin Kwaśny , aktor 
- Ewa Konstanciak, aktorka
- Andrzej Kopiczyński, aktor
- Marek Piwowsk, reżyser
- Karol Wasilka, reżyser 
- Bogusław Linda, aktor 
- Marcin Dorociński, aktor
- Sylwia Juszczak, aktorka
- Andrzej Kołodyński, krytyk filmowy
- Jerzy Zelnik, aktor
- Marcin Kwaśny, aktor
- Tadeusz Sobolewski, krytyk filmowy
- Krzysztof Majchrzak, aktor
- Paweł Sala, reżyser, scenarzysta
- Wojciech Starostecki, reżyser, aktor, pedagog

Sponsorzy i Partnerzy

  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy

Kalendarium

 

Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapraszamy do naszego Newslettera
PFFM na Facebook