Skład jury XIV edycji Praskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych:awArtur Waczko
- przedwodniczący Jury

Producent filmowy, scenarzysta, dziennikarz i społecznik. Założyciel Warszawska Szkoła Reklamy, Grupy Produkcji Reklamowej “THE Studio”, Agencji Artystycznej “Witraże” i domu produkcyjnego SlowArt. Od 1992 roku specjalista z zakresu komunikacji marketingowej. Prelegent kongresów poświęconych reklamie i public relations: Crackfilm, ECU Marketing. Autor licznych artykułów w prasie branżowej. W 2002r. redaktor naczelny miesięcznika Tele@top  poświęconego marketingowi w mediach elektronicznych. Wykładowca między innymi Warszawskiej Szkoły Reklamy i Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

W latach osiemdziesiątych współorganizator happeningów i teatrów amatorskich. W latach dziewięćdziesiątych producent tv pokazów mody dla Nowej Telewizji Warszawa, prezes Fundacji Przeciw Obojętności wspierającej dzieci z porażeniem mózgowym i zespołem Downa.

Od 1992r. sponsor i współorganizator wraz z P. Młyńczykiem Przeglądu Amerykańskich Filmów Reklamowych (od 1999r. Festiwal EUROSHORTS). W 1993r. współorganizował wystawę poświęconą technikom reklamy w PKiN. Od 1998r. wraz z Z. Machwitzem założyciel i prowadzący Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

Producent teledysków, filmów dokumentalnych i eksperymentalnych (między innymi KASY i Piaska). Organizator wystaw prac artystycznych młodych twórców i osób niepełnosprawnych.

Katarzyna Czajka Kominiarczuk
Katarzyna Czajka-Kominiarczuk


Pisarka, dziennikarka, blogerka i podcasterka, ekspertka filmowa. Absolwentka socjologii i historii. Od 2009 roku prowadzi serwis "Zwierz Popkultury", jeden z najpopularniejszych w Polsce blogów poświęconych kulturze popularnej.

Pisze o filmach, serialach oraz wszystkim co dotyczy szeroko rozumianej popkultury. Tworzy felietony m.in. dla Onet.pl i Polityki. Świetnie zna się na warszawskich kinach dwudziestolecia międzywojennego – które stały się tłem powieści „Dwóch panów z branży”. W swoim dorobku pisarskim ma także książki pt. "Oskary. Sekrety Największej nagrody filmowej", "Zwierzenia popkulturalne" oraz „Seriale. Do następnego odcinka”.


To baaardzo lubi antekAntek Sojka
 
Realizator dźwięku, producent muzyczny a także autor tekstów i muzyki oraz wokalista. W ciągu ostatnich 15 lat pracy zdobył bogate doświadczenie zarówno na estradzie jak i w studiu. Podczas koncertów i nagrań współpracował między innymi z Ewą Bem, Andrzejem Jagodzińskim, Tie Break, Michałem Urbaniakiem, Hiramem Bullokiem, Stanisławem Soyką, Cracow Singers, Anną Marią Jopek, Roger Berg Big Band, Zespołem Pustki, Muńkiem Staszczykiem, Neoklez i wieloma innymi artystami sceny polskiej i zagranicznej.

Moją pracę zawodową rozpoczynał od realizacji koncertów, ale bardzo szybko przeszedł też do studia i uczyłsię technik studyjnych pod okiem takich realizatorów jak Tadeusz Mieczkowski, Rafał Smoleń, Sebastian Witkowski. Przez dwa lata praktykował w nieistniejącym już Studiu Sound and More, które dysponowało sprzętem najwyższej światowej klasy. Obcowanie ze świetnymi realizatorami, posługiwanie się mikrofonami Coles, Royer, Blue, DPA (Bruel & Kiaer), Neumann, Shoeps, Manley i wieloma innymi oraz korzystanie z bardzo bogatego zasobu pozostałego sprzętu audio dało mu dużo wiedzy i umiejętności. Miał okazję w praktyce sprawdzić ich działanie i również mogł badać i popełniać błędy co stanowi ogromną i solidną podstawę obecnego doświadczenia. Wszak na błędach uczymy się najwięcej. We wrześniu 2018 ukazał się debiutancki, autorski album pod tytułem „Po niebie” nakładem Wydawnictwa Agora.

Współpracuję ze Studiem Załuski oraz z Sound Making Studio w Warszawie i DMP Studio w Wieliczce pod Krakowem.

Ewa Bukowska
Ewa Bukowska

Scenarzystka, reżyserka, aktorka. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Na ekranie zadebiutowała jeszcze w trakcie studiów - w dramacie Władysława Pasikowskiego "Kroll".

W 2013 roku zadebiutowała jako reżyserka krótkometrażowej fabuły „Powrót”. Pięć lat później nakręciła film „53 wojny”, za który otrzymała dwie nagrody: nagrodę „Perspektywa” im. Janusza Morgensterna oraz Nagrodę Jury Młodzieżowego na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”. W rolach głównych wystąpili Magdalena Popławska i Michał Żurawski.

Podczas poprzednich festiwali w jury konkursu zasiadali: 

- Magdalena Felis, krytyk filmowy
- Olga Czyżykiewicz, reżyserka wideoklipów
- Artur Pontek, aktor
- Kinga Dębska, reżyser i scenarzysta

- Mikołaj Roznerski, aktor
- Paweł Domagała, aktor
- Dorota Roman, wydawca w TVP2
- Artur Waczko, producent filmowy, scenarzysta, dziennikarz, społecznik
- Anna Tatarska, dziennikarka
- Andrzej Rossa, dziennikarz, tłumacz
- Alan Andersz, aktor

- Rafał Zawierucha, aktor
- Wojciech Solorz, aktor
- Artur Cichmiński, dziennikarz
- Piotr Szygalski, krytyk filmowy
- Dorota Roman, wydawca MER
- Wojciech Smarzowski, reżyser
- Czesław Mozil, muzyk
- Piotr Piwocki, wykładowca ASP w Warszawie
- Leszek Dawid, reżyser
- Józef Gębski, reżyser
- Eryk Lubos, aktor
- Barbara Paciorkowska, autorka filmów dokumentalnych i reportaży, redaktor naczelna MER
- Tomasz Kaliński, dyrektor DK Praga
- Robert Stando, reżyser
- Kasia Nosowska, piosenkarka
- Ewa Bukowska, aktorka
- Marek Bukowski, aktor
- Małgorzata Lewińska, aktorka
- Kamil Dąbrowa, dziennikarz, dyrektor Programu I Polskiego Radia
- Michał Olszański, dziennikarz, pedagog
- Urszula Grabowska, aktorka 
- Marcin Kwaśny , aktor 
- Ewa Konstanciak, aktorka
- Andrzej Kopiczyński, aktor
- Marek Piwowski, reżyser
- Karol Wasilka, reżyser 
- Bogusław Linda, aktor 
- Marcin Dorociński, aktor
- Sylwia Juszczak, aktorka
- Andrzej Kołodyński, krytyk filmowy
- Jerzy Zelnik, aktor
- Tadeusz Sobolewski, krytyk filmowy
- Krzysztof Majchrzak, aktor
- Paweł Sala, reżyser, scenarzysta
- Wojciech Starostecki, reżyser, aktor, pedagog
- Michał Góral, operator filmowy
- Magdalena Smalara, aktorka
- Xawery Żuławski, reżyser
- Artur Zaborski, krytyk filmowy
- Edyta Herbuś, tancerka, aktorka

Sponsorzy i Partnerzy

  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy
  • Sponsorzy

Kalendarium

 

Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapraszamy do naszego Newslettera
PFFM na Facebook