Skład jury XI edycji Praskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych:Artur WaczkoArtur Waczko

Producent filmowy, scenarzysta, dziennikarz i społecznik. Założyciel Warszawskiej Szkoły Reklamy, Grupy Produkcji Reklamowej “THE Studio”, Agencji Artystycznej “Witraże” i domu produkcyjnego SlowArt. Od 1992 roku specjalista z zakresu komunikacji marketingowej. Prelegent kongresów poświęconych reklamie i public relations: Crackfilm, ECU Marketing. Autor licznych artykułów w prasie branżowej. W 2002r. redaktor naczelny miesięcznika Tele@top poświęconego marketingowi w mediach elektronicznych. Wykładowca między innymi Warszawskiej Szkoły Reklamy i Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

Prowadził działania marketingowe dla takich firm jak: Colgate, Palmolive, Kruger Polska, Pack Plast, BMG, LDS, Legion, Rząd Polski, Międzynarodowe Stowarzyszenie Reklamy (IAA), ITI.

Olga Czyżykiewicz
Olga Czyżykiewicz

Absolwentka Historii Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Laureatka wielu prestiżowych nagród, w tym: ESKA Music Award 2016 za najlepszy teledysk muzyczny, 1. miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Tarnowie za scenariusz i reżyserię filmu dokumentalnego "Dotknięcie", 1. miejsce na Warszawskim Przeglądzie Teatralnym za scenariusz i reżyserię sztuki "Kobiety Witkacego", 1. miejsce na Indie Music Award za reżyserię wideoklipu "Give it up" Anny Brzozowskiej. Założycielka grupy filmowej TADAM. Pracowała z wieloma uznanymi artystami polskiej, jak i zagranicznej sceny muzycznej. Reżyserowała teledyski twórców takich jak Margaret, Sylwia Grzeszczak, Sarsa, Nergal, John Porter, Natalia Niemen, Mateusz Ziółko, The Dumplings, Grzegorz Turnau, MEZO, Matt Dusk, Mirosław Czyżykiewicz, Wojtek Mazolewski, Marek Napiórkowski. Obecnie pracuje nad swoim autorskim albumem muzycznym "IKE".


Artur Pontek

Artur Pontek

Po raz pierwszy na ekranie pojawił się w filmie Janusza Rzeszewskiego „Misja specjalna” (1987). W dzieciństwie najbardziej zasłynął z ról Pająka („Banda Rudego Pająka”), Arnolda ze szkoły przyszłości („Pan Kleks w kosmosie”), Stasia („Zmowa”) oraz Misia Malinowskiego („Mów mi Rockefeller”). Pracował również w radiu i występował w teatrze. Począwszy od 2008 roku gra jednego z policjantów w popularnym serialu TVP1 „Ojciec Mateusz”. Jest wielokrotnym laureatem nagrody "Dzika Róża", przyznawanej przez dziennikarzy w plebiscycie na najlepszych aktorów Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, otrzymał wyróżnienie za rolę Wisielca w "Balu wisielców" w Teatrze im. Żeromskiego w Kielcach na Opolskich Konfrontacjach Teatralnych "Klasyka Polska" oraz nagrodę marszałka województwa świętokrzyskiego oraz dziennikarzy Radia Fama za role w sezonie 2003/04 zagrane w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

MFelis

Magdalena Felis

Dziennikarka kulturalna, zwłaszcza od kina – ale z szerokim kontekstem muzycznym, lajfstajlowym i psychologicznym. Realizatorka i redaktorka programów telewizyjnych (Polsat, Metro TV, Wyborcza.pl), dokumentów z planów filmowych („Drogówka”, „W imię...”, „Papusza”) i kronik festiwalowych (T-mobile Nowe Horyzonty, Sopot Film Festival). Dziennikarstwa uczyła się na łamach „Gazety Wyborczej”, telewizji – w nieistniejącej już redakcji filmowej Canal+. Ma na koncie wywiady z wielkimi autorytetami kina, muzyki i sztuki, m.in. David Lynch, Stephen Frears, Aleksander Sokurov, Gustavo Santaolalla, Andrzej Wajda, Andrzej Chyra, Agata Buzek, Juliet Binoche, Wilhelm Sasnal czy Lech Majewski. Skończyła Filologię Polską na UW. Gra na altówce. Mieszka w lesie.Podczas poprzednich festiwali w jury konkursu zasiadali: 

- Kinga Dębska, reżyser i scenarzysta
- Mikołaj Roznerski, aktor
- Paweł Domagała, aktor
- Dorota Roman, wydawca w TVP2
- Artur Waczko, producent filmowy, scenarzysta, dziennikarz, społecznik
- Anna Tatarska, dziennikarka
- Andrzej Rossa, dziennikarz, tłumacz
- Alan Andersz, aktor

- Rafał Zawierucha, aktor
- Wojciech Solorz, aktor
- Artur Cichmiński, dziennikarz
- Piotr Szygalski, krytyk filmowy
- Dorota Roman, wydawca MER
- Wojciech Smarzowski, reżyser
- Czesław Mozil, muzyk
- Piotr Piwocki, wykładowca ASP w Warszawie
- Leszek Dawid, reżyser
- Józef Gębski, reżyser
- Eryk Lubos, aktor
- Barbara Paciorkowska, autorka filmów dokumentalnych i reportaży, redaktor naczelna MER
- Tomasz Kaliński, dyrektor DK Praga
- Robert Stando, reżyser
- Kasia Nosowska, piosenkarka
- Ewa Bukowska, aktorka
- Marek Bukowski, aktor
- Małgorzata Lewińska, aktorka
- Kamil Dąbrowa, dziennikarz, dyrektor Programu I Polskiego Radia
- Michał Olszański, dziennikarz, pedagog
- Urszula Grabowska, aktorka 
- Marcin Kwaśny , aktor 
- Ewa Konstanciak, aktorka
- Andrzej Kopiczyński, aktor
- Marek Piwowski, reżyser
- Karol Wasilka, reżyser 
- Bogusław Linda, aktor 
- Marcin Dorociński, aktor
- Sylwia Juszczak, aktorka
- Andrzej Kołodyński, krytyk filmowy
- Jerzy Zelnik, aktor
- Tadeusz Sobolewski, krytyk filmowy
- Krzysztof Majchrzak, aktor
- Paweł Sala, reżyser, scenarzysta
- Wojciech Starostecki, reżyser, aktor, pedagog
- Michał Góral, operator filmowy
- Magdalena Smalara, aktorka
- Xawery Żuławski, reżyser
- Artur Zaborski, krytyk filmowy
- Edyta Herbuś, tancerka, aktorka

Sponsorzy i Partnerzy

 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy

Kalendarium

 

Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapraszamy do naszego Newslettera
PFFM na Facebook