• Miło nam poinformować, że w trakcie Festiwalu, jak co roku, odbędą się genialne warsztaty! Prowadzący odpowiedzą na każde z Twoich pytań, rozwieją wątpliwości, zabawią dobrym żartem, a przede wszystkim odkryją przed Tobą tajemnice sztuki filmowej.

  Zapraszamy każdego, kto jest zdeterminowany do działania lub dopiero szuka motywacji. Na bezpłatne warsztaty może przyjść każdy, niezależnie od wieku, płci, miejsca zamieszkania i statusu społecznego. Szczególnie zapraszamy młodzież biorącą udział w różnorodnych konkursach filmowych, która chciałaby zdobyć informacje niezbędne do doskonalenia własnego warsztatu filmowego.  JAK OPOWIADAĆ HISTORIE FILMEM? - PROWADZI JANUSZ FILMU

  Gratka dla filmowców- amatorów, którzy szukają naprawdę ciekawych warsztatów. Janusz zapozna Was z językiem filmu. Dowiecie się, w jaki sposób za pomocą obrazu opowiadać różne historie: o czym pamiętać i czego się wystrzegać. Zobaczycie też, jak ważną rolę w filmie pełni montaż, a przy okazji zgłębicie wiedzę na temat cięć montażowych.

  Prowadzący: Janusz Filmu
  Każdy, kto w ostatnim czasie szukał w Internetach poradników dotyczących filmowania, musiał natknąć się na jego kanał. Rapowane teledyski, które w przystępny sposób przekazują fachową wiedzę zyskały na polskim Youtube dużą popularność.
  Filmowaniem zajmuje się od 20 lat, z wykształcenia jest reżyserem (Akademia Filmu i Telewizji w Warszawie)


  Wstęp wolny!

  zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Warsztaty odbędą się w Centrum Kreatywności przy ul. Targowej 56 w godzinach 12:00-14:00.

  Liczba miejsc ograniczona
  JAK ZROBIĆ FILM, KTÓRY WYRYWA Z BUTÓW?

  Po krótkim wprowadzeniu w fabułę, na żywo wraz z uczestnikami nasi prelegenci Paweł Szczutowski - producent tv, szef studia Młodzieżowej TV i Artur Waczko - scenarzysta, szef wydziału realizacji filmowej Warszawskiej Szkoły Reklamy i juror naszego Festiwalu, stworzą główny wątek dramaturgiczny parodii filmu akcji. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

  Warsztat utrzymany w konwencji „Sondy” Andrzeja Kurka i Zdzisława Kamińskiego będzie pojedynkiem dwóch punktów widzenia na filmową realizację - producenta i scenarzysty - z udziałem publiczności. Ostatecznie to uczestnicy warsztatu zdecydują jaki kierunek przyjmie narracja filmowa.

  Dla większej atrakcyjności pracować będziemy na II akcie zwanym też głównym wątkiem dramaturgicznym. Filmowy główny bohater - nastolatek - zmierzy się z trudnościami, które postawią przed nim młodzi twórcy. Między innymi, na jego drodze stanie antagonista, lokalny mafioso Henryk!

  Liczymy, że uczestnicy będą w trakcie wręcz skręcać się ze śmiechu ale nauczą się też, jak łatwo i zgodnie z regułami gatunku tworzyć własne filmy, które będą nie tylko wygrywać festiwale ale przede wszystkim podbiją serca publiczności lub jak to się dziś mówi „zrobią oglądalność”.

  Wstęp wolny!

  zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Warsztaty odbędą się w Centrum Kreatywności przy ul. Targowej 56 w godzinach 10:00-12:00.

  Liczba miejsc ograniczona

Sponsorzy i Partnerzy

 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy
 • Sponsorzy

Kalendarium

 

Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapraszamy do naszego Newslettera
PFFM na Facebook